Spring naar inhoud




- - - - -

Michael Gambon


Michael Gambon
Albus Perkamentus (Vanaf film 3)



Algemene info:
Naam: Michael Gambon
Geboortedatum: 19-10-1940
Geboorteplaats: Dublin, Ierland

Biografie:

Wist je dat…
  • hij aanvankelijk is opgeleid tot ingenieur?
  • hij op 5jarige leeftijd met zijn ouders naar Londen verhuisde?
  • hij op 21-jarige leeftijd besloot acteur te worden?
  • hij in 1998 een orde van Britse Rijk kreeg van de Engelse koningin en sindsdien “Sir” Michael Gambon is?
  • hij een vliegbrevet heeft?
  • hij een voorliefde heeft voor auto’s?
  • hij getrouwd is en 1 kind heeft?
  • hij interviews niet leuk vind?
  • hij heeft toegegeven dat hij soms liegt tijdens interviews zodat ze interessanter worden?
  • hij daardoor uitgenodigd was bij Top Gear? En op hun circuit bij de laatste bocht uit de baan vloog? Sindsdien die bocht in het programma de naam “Gambon” heeft gekregen?

Quotes:

“ Theater acteurs zijn gewoon getolereerd. Je moet een filmster zijn om een beroemdheid te worden”

Leuke prijzen en benoemingen:
  • Genomineerd: People’s Choice Award, 2012, favoriete filmcast (Harry Potter en de Relieken van de Dood: Deel 2)
  • Genomineerd: Critics Choice Award, 2011, best acterende groep (the King’s speech)
  • Gewonnen: Jury Award, 2011, beste acterende groep (The King’s speech)
  • Gewonnen: Actor Award, 2011, uitstekende optreden bij een cast in een film (The King’s speech)
  • Genomineerd: IFTA Award, 2010, beste acteur in een bijrol in een film (Harry Potter en de Halfbloedprins)
  • Genomineerd: PFCS Award, 2010, beste acterende groep (The King’s speech)
  • Genomineerd: Emmy Award, 2010, een uitstekende bijrol in een miniserie of film (Emma)
  • Genomineerd: Broadcasting Press Guild Award, 2008, beste acteur (Celebration en Joe’s Palace)
  • Genomineerd: IFTA Award, 2008, beste acteur in een hoofdrol op TV (Celebration)
  • Genomineerd: Critics Choice Award, 2005, best acterende groep (The life aquatic with Steve Zissou)
  • Genomineerd: Golden Globe, 2003, beste optreden van een acteur in een miniserie of een film gemaakt voor TV (Path to war)
  • Gewonnen: Special Achievement Award, 2002, uitstekende filmgroep (Gosford Park)
  • Gewonnen: Actor Award, 2002, uitstekende optreden door een cast van een film (Gosford Park)
  • Genomineerd: Emmy Award, 2002, een uitstekende hoofdrol in een miniserie of film (Path to war)
  • Gewonnen: OFCS Award, 2002, beste groep (Gosford Park)
  • Gewonnen: FFCC Award, 2002, best acterende groep (Gosford Park)
  • Genomineerd: PFCS Award, 2002, best acterende groep (Gosford Park)
  • Gewonnen: Critics Choice Award, 2002, best acterende groep (Gosford Park)
  • Gewonnen: BAFTA TV Award, 2002, beste acteur (Perfect strangers)
  • Gewonnen: BAFTA TV Award, 2001, beste acteur (Longitude)
  • Gewonnen: BAFTA TV Award, 2000, beste acteur (Wives and daughters)
  • Gewonnen: RTS Television Award, 2000, beste mannelijke acteur (Wives and daughters)
  • Genomineerd: Saturn Award, 1993, beste acteur (Toys)
  • Gewonnen: Best Actor Award, 1989, (The cook the thief his wife & her lover)
  • Gewonnen: BAFTA TV Award, 1987, beste acteur (The singing detective)
  • Gewonnen: RTS Television Award, 1987, beste mannelijke optreden (The singing detective)
  • Gewonnen: Broadcasting Press Guild Award,1987, beste acteur (The singing detective)

Filmografie:
  • Ivan the fool, 2015, verteller (stem)
  • Crossmaglen, 2011, Senator Monahan
  • Harry Potter en de Relieken van de Dood: deel 2, 2011, Professor Albus Perkamentus
  • Page Eight, 2011, Benedict Baron
  • Comic Relief: Uptown downstairs abbey, 2011, verteller
  • Harry Potter en de Relieken van de Dood: deel 1, 2010, Professor Albus Perkamentus
  • The King’s speech, 2010, King George V
  • The book of Eli, 2010, George
  • Fantastic Mr. Fox, 2009, Franklin Bean (stem)
  • Harry Potter en de Halfbloedprins, 2009, Professor Albus Perkamentus
  • Brideshead Revisited, 2008, Lord Marchmain
  • Joe’s Palace, 2007, Elliot Graham
  • Harry Potter en de Orde van de Feniks, 2007, Professor Albus Perkamentus
  • The Alps, 2007, verteller
  • Celebration, 2007, Lambert
  • The Baker, 2007, Leo
  • The good night, 2007, Alan Weigert
  • The good sheperd, 2006, Dr. Fredericks
  • John Duffy’s Brother, 2006, verteller
  • Amazing Grace, 2006, Lord Charles Fox
  • The omen, 2006, Bugenhagen
  • Harry Potter en de Vuurbeker, 2005, Professor Albus Perkamentus
  • Stories of lost souls, 2005, Larry
  • The life aquatic with Steve Zissou, 2004, Oseary Drakoulias
  • Layer Cake, 2004, Eddie Temple
  • Sky captain and the world of tomorrow, 2004, Editor Paley
  • Being Julia, 2004, Jimmie Langton
  • Harry Potter en de Gevangene van Azkaban, 2004, Professor Albus Perkamentus
  • Standing room only, 2004, Larry
  • Sylvia, 2003, Professor Thomas
  • Little wolf’s book of badness, 2003, Uncle Bigbad (stem)
  • Open range, 2003, Denton Baxter
  • The actors, 2003, Barreller
  • The lost prince, 2003, Edward VII
  • Path to war, 2002, Lyndon Johnson
  • Ali G Indahouse, 2002, Prime Minister
  • Charlotte Gray, 2001, Levade
  • Gosford Park, 2001, William McCordle
  • Christmas Carol: de film, 2001, Ghost of Christmas Present
  • High heels and low lifes, 2001, Kerrigan
  • Endgame, 2000, Hamm
  • Longitude, 2000, John Harrison
  • Sleepy Hallow, 1999, Baltus van Tassel
  • The insider, 1999, Thomas Sandefur
  • Le château des singes, 1999, Master Martin (Stem: engelse versie)
  • The last September, 1999, Sir Richard Naylor
  • Plunkett & Macleane, 1999, Lord Gibson
  • Dead on time, 1999, Maurice
  • Dancing at Lughnasa, 1998, Father Jack Mundy
  • The gambler, 1997, Fyodor Dostoyevsky
  • The wings of the dove, 1997, Lionel Croy, Kate’s vader
  • The willows in winter, 1996, Badger (stem)
  • Samson and Delilah, 1996, Re Hamun
  • Midnight in Saint Petersburg, 1996, Alex
  • Mary Reilly, 1996, Mary’s vader
  • The innocent sleep, 1996, Det. Insp. Matheson
  • The wind in the willows, 1995, Badger (stem)
  • Two deaths, 1995, Daniel Pavenic
  • Nothing personal, 1995, Leonard
  • Bullet to Beijing, 1995, Alexei
  • Squanto: A warriors tale, 1994, Sir George
  • A man of no importance, 1994, Ivor. J. Carney
  • Faith, 1994, Peter John Moreton
  • The browning version, 1994, Dr. Frobisher
  • Clean slate, 1994, Cornell
  • Toys, 1992, Lt. General Leland Zevo
  • Mobsters, 1991, Don Salvatore Faranzano
  • Blood royal: William the conqueror, 1990, William I
  • The cook the thief his wife & her lover, 1989, Albert Spica
  • A dry white season, 1989, Magistrate
  • The Rachel Papers, 1989, Doctor Knowd
  • Monster Make, 1989, Ultragorgon (stem)
  • The heat of the day, 1989, Harrison
  • Missing link, 1988, verteller (stem)
  • Paris by night, 1988, Gerald Paige
  • Turtle diary, 1985, George Fairbairn
  • Tropical moon over dorking, 1985, Bill
  • Absurd person singular, 1985, Geoffrey Jackson
  • The beast must die, 1974, Jan Jarmokowski
  • Othello, 1965, visite

Tv-series :
  • Luck, 2011-2012, Michael
  • Doctor Who, 2010, Elliot Sardick/Kazran
  • Emma, 2009, Mr. Woodhouse
  • Cranford, 2007, Mr. Holbrook/Thomas Holbrook
  • Angels in America, 2003, Prior Walter Ancestor #1
  • Perfect strangers, 2001, Raymond
  • Wives and daughters, 1999, Squire Hamley
  • Performance, 1993, Archie Rice
  • Maigret, 1992-1993, Chief Inspector Jules Maigret
  • Minder, 1991, Tommy Hambury
  • The storyteller: Greek Myths, 1991, de verhaalverteller
  • About face, 1989, Trevor
  • The Jim Henson hour, 1989, Ultragorgon
  • Theatre night, 1987, Pastor manders
  • Bergerac, 1987, Jarvis McLeod
  • The singing detective, 1986, Philip Marlow
  • Oscar, 1985, Oscar Wilde
  • Tales of the unexpected, 1980, Andrew
  • Premiere, 1978, Kenny
  • The other one, 1977-1979, Brian Bryant
  • ITV Sunday night drama, 1976-1977, Adam/David Patton
  • Centre play, 1976, Edith Harrison
  • Masquerade, 1974, Stewart
  • Zodiac, 1974, Reuben Keiser
  • Great mysteries, 1973, Maj. Rolfe
  • ITV Saturday night theatre, 1973, Broer Kevin
  • Six days of justice, 1973, Mr. Golding
  • Arthur of the britons, 1973, Roland
  • Special Branch, 1973, Herr Muller
  • A picture of Katherine Mansfield, 1973, Harry
  • Menace, 1973, Ellis
  • Love story, 1973, Paul
  • Play for today, 1972-1976, Max/Piers/Robin
  • Softly softly: task force, 1972, Cranley
  • Kate, 1972, Edward
  • The man outside, 1972, Ralph Kenward
  • The challengers, 1972, John Killane
  • Eyeless in Gaza, 1971, Mark Staithes
  • Confession, 1970, Mr. Tennent
  • The Borderers, 1968-1970, Gavin Ker
  • Fraud Squad, 1969, Rex Lucien
  • Softly Softly, 1967, Pete Lucas
  • BBC Play of the month, 1967-1978, Gregory/Lt. Cmdr. Rogers/Theseus/Trigorin

Contactadres: Michael Gambon Independent Talent Group Ltd. Oxford House 76 Oxford Street London W1D 1BS UK
  • 0


0 Commentaren